• Chwyty/Teksty
  • Akordy
  • Przydatne programy...
  • O mnie
  •                                    

Przydatne programy...

Guitar Rig 5 64x i 84x

Guitar Rig to rewolucyjny pakiet w odpowiedzi na żądania gitarzystów i producentów, dający potężny, autentyczny i w pełni konfigurowalny dźwięk. Kombinacja oprogramowania i kontrolera nożnego pozwala na osiągnięcie niezwykłej elastyczności jeśli chodzi o łatwość i sposób użytkowania tego typu rozwiązań. Z Guitar Rig można stworzyć dowolny efekt od klasycznych brzmień do nu-metalowych riffów. Guitar Rig może działać jako wtyczka w jednym z popularnych formatów (VST, RTAS, AU, DXi) lub jako samodzielny program. Pakiet składa się z oprogramowania i niewielkiego interfejsu sprzętowego łączącego w sobie funkcje sterownika nożnego i przedwzmacniacza.
Guitar Pro 6

Guitar Pro to program muzyczny, który oferuje wszystkie możliwości jakich potrzebują gitarzyści.

* Edycja, wizualizacja i możliwość podzielenia się swoimi wynikami z innymi
* Nauczysz się grać i poprawić technikę
* Możesz grać do swojego i przez siebie skomponowanego akompaniamentu
* Możesz korzystać z szeregu podstawowych narzędzi: Skala walidacja narzędzie, tuner, metronom i gryf gitary …
AP Tuner 3.08

AP Tuner to mini aplikacja służąca do strojenia instrumentów za pomocą komputera. Tuner rozpoznaje wszystkie tony muzyczne dzięki czemu doskonale nadaje się do strojenia wszystkich rodzajów gitar (można nawet spróbować stroić inne instrumenty takie jak pianino). Dodatkową atrakcją mogą okazać się dostępne w aplikacji niestandardowe stroje (np. obniżone D). Gitarę lub inny instrument należy podłączyć pod wejście liniowe karty muzycznej.


Metronome 1.0

Metronome pozwala na ćwiczenie tempa i równomierne odtwarzanie muzyki z pomocą komputera. Metronome umożliwia osobne ustawienie każdego taktu (tempo, metrum, akcent). Przygotowany utwór można zapisać w postaci pliku i wysłać znajomym lub wrócić do niego za jakiś czas. Dźwięk wybijany jest za pomocą głośniczka systemowego lub urządzenia MIDI podłączonego do karty dźwiękowej.
Audacity 2.0.3


Audacity jest darmowym edytorem plików dźwiękowych, stanowiącym bezpłatną alternatywę dla takich programów jak Cool Edit Pro i WaveLab. Jego główne zadania to nagrywanie i odtwarzanie dźwięków, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i innych.

Audacity umożliwia edycję ścieżek dźwiękowych z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), miksowania ścieżek oraz dodawanie efektów (echo, usuwanie szumu, normalizacja itp.) a także umożliwia korzystanie z wtyczek efektowych VST i LADSPA. Program posiada także wbudowany edytor obwiedni/amplitudy, regulowany moduł do wyświetlania spektrogramów i analizy częstotliwościowej dla programów do analizy audio.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza